דידי

שור

נעים מאד דידי שור

את שומרת מסורת אבל קשה לך עם כמה מהמצוות?

את חרדית גאה, אבל מפריע לך אי אילו דברים בהתנהלות החברה שלנו?

 את מאמינה בה’ ומקיימת מצוות בהקפדה, אבל יש דברים שלא מסתדרים לך…

החיים שלנו הם מסע, לא תמיד אנחנו באותה נקודה במערכת היחסים שלנו עם הקדוש ברוך הוא. לא תמיד החברה שבה אנו חיים מתנהלת בכל תחום לפי רצון ה’. התפקיד שלנו לחקור, לברר ולדייק, מה ה’ אלוקיך רוצה מעמך? מהי הדרך הטובה ביותר לעבוד את ה’, מהי דרך החינוך שתגרום לילדינו ללכת בדרך התורה. הדור משתנה, השאלות שצפות ועולות ומעסיקות אותנו משתנות, וכמותן גם התשובות שנחפש.

אני עיתונאית חרדית שמחפשת את האמת. השליחות שלי בחיים היא להעלות נושאים חשובים לדיון ציבורי, תוך בחינת השפעותיהם על הכלל, מתוך שאיפה לתיקון. בעיתונות החרדית עסקתי בסוגיות קריטיות כמו עושק השכר לגננות, ופיתחתי שיח עמוק כמו בכתבה על סכנת הכתות.

 עברתי לטלוויזיה כאשר הצטרפתי לאמנון לוי ביצירת סדרת הדוקו המצליחה “החרדיות”, שבפעם הראשונה הביאה את הנשים החרדיות אל קדמת הבמה.

ההרצאות שלי לוקחות את החומרים שיצרתי בעיתונות ובטלוויזיה, תוך שיחה מעמיקה על הנושא. הכל מתוך נקודת מבט שהיא גם פנימית ונאמנה לערכי התורה, וגם חיצונית, אובייקטיבית וביקורתית על החברה החרדית. מי שרוצה לקבל מבט שונה על הסוגיות הבוערות במדינת ישראל ובחינת עומק של הגורמים להן, כמו גם  הצעות לפתרון, שיזמין הרצאה שלי 🙂 

מעמד האישה החרדית הוא אחד הנושאים הבוערים מבחינתי, שיש לו השפעה על כלל מעמד האישה במדינת ישראל. הפמיניזם שלי נובע מתוך הדת ולא סותר לו. אני אוהבת ללמוד תורה,  וכיום חוקרת באקדמיה את הרוחניות של האישה החרדית. במשך השנים ראיינתי נשים למדניות מהחברה שלנו, ראיונות מהן יש לי תובנות רבות.

כיום אני אורזת את כל הידע הזה לקורסים על נשים ביהדות, מבוא לתורה שבעל פה, סדנאות פיתוח אוריינות תורנית דיגיטלית ועוד. מטרת העל היא שכל אחד ואחת יתחברו ליהדות ולחלק שלהם בתורת ה’ באופן המיוחד שבו כל אחד מאיתנו לומד. “כשם שאין פרצופיהם שווים כך אין דעותיהם שוות”.

עקבו אחרי

עשה מצוה אחת--הרי הכריע את עצמו והכריע את כל העולם כולו לכף זכות, וגרם להן תשועה והצלה

(הרמב״ם)